Xiaomi ги отфрли шпекулациите за датумот на објавување на MIUI 13!

Xiaomi ги негираше обвинувањата дадени во врска со датумот на објавување на MIUI 13.

Продолжуваат да се изнесуваат нови тврдења за датумот на објавување на MIUI 13. Како што се сеќавате, со протекувањето минатата недела, се тврдеше дека ажурирањето на MIUI 13 ќе биде претставено на 25 јуни и беше наведено дека ажурирањето ќе биде објавено за паметните телефони Xiaomi, Redmi и POCO, објавени во 2019 година и потоа.

Додека сите овие обвинувања се на дневен ред, кинескиот производител на паметни телефони јасно ги негираше овие обвинувања. Со изјавата дадена од одделот за односи со јавност на компанијата, беше наведено дека ажурирањето MIUI 12 засновано на Android 12 нема да биде објавено на 25 јуни. Засега е непознато кога ќе биде објавено новото ажурирање на интерфејсот. Сепак, имајќи предвид дека компанијата неодамна го објави MIUI 12.5, треба да почекаме уште малку за новото ажурирање на интерфејсот.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments