Xiaomi претстави 75-инчен паметен телевизор Mi TV Q1!

Организирајќи настан за лансирање во текот на денот, Xiaomi го претстави новиот паметен телевизор со целосен 75 инчен екран, Mi TV Q1, со извонредна цена. Паметниот телевизор кој користи 4K QLED панел и поддржува стапка на освежување на екранот од 120 Hz ќе се најде во продажба следниот март.

Кинескиот технолошки гигант Xiaomi организираше настан за лансирање на кој денес се одржа глобалната промоција на Mi 11. Еден од производите идентификувани за време на настанот беше Mi TV Q1, кој привлече внимание како еден од најголемите членови на серијата Mi TV досега.

Mi TV Q1, кој има целосен 75-инчен екран, е изграден на QLED панел кој поддржува 4K резолуција. Android TV, кој изгледа прилично амбициозно со својот стилски метален слој и ултра-тенки рамки, исто така изгледа идеално за игри со освежување на екранот од 120 Hz преку HDMI 2.1 и автоматски режим на мала латентност.

Mi TV Q1

Паметната телевизија, која има агол на гледање од 178 степени и поддржува максимална осветленост до 1000 nits, својата енергија ја добива од чипот MediaTek MT9611 од страната на хардверот. Уредот со 32 GB внатрешна меморија работи со софтвер Android TV 10, овозможувајќи им на корисниците лесен пристап до многу апликации.

Поддржувајќи ги технологиите Dolby Vision, HDR10 +, HDR10 и HLG, другите карактеристики на Mi TV Q1 вклучуваат поддршка за Bluetooth 5.0, стерео звучници од 30 W, Dolby Audio и DTS-HD. Телевизорот со димензии 1673,5 x 79,2 x 969,8 mm тежи 31,1 килограм.

Mi TV Q1
0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments