Xiaomi го претстави својот безжичен полнач што може да наполни 3 одделни уреди истовремено!

Xiaomi претстави безжичен полнач кој може да наполни три различни телефони истовремено. Овој нов безжичен полнач нуди вкупно 60W полнење со 20W моќност на полнење за секој уред.

Xiaomi претстави многу свои нови производи на настанот за лансирање што се одржа денес во Кина. Претставувајќи ги новите предводници Mi 11 Pro и Mi 11 Ultra, како и буџетскиот нов телефон Mi 11 Lite 5G, производителот додаде нов на своите паметни часовници кои привлекуваат големо внимание и го претстави Mi Band 6 на своите купувачи.

По сите овие многу очекувани нови производи, Xiaomi воведе и нов безжичен полнач. Овој нов безжичен полнач, кој може да наполни три различни телефони истовремено, може да го полни секој телефон на 20W истовремено.

Во безжичните полначи на кои сме се сретнале досега, телефоните или другите уреди за полнење мораа да застанат во одредена точка, но нема потреба од такво нешто во новиот безжичен полнач на Xiaomi. Полначот, кој работи со 19 посебни калеми (бакарни кола) поставени во него, е доволен да биде во која било точка од него за да ги полни телефоните.

Друга карактеристика што го става новиот безжичен полнач на Xiaomi пред своите конкуренти е моќноста на полнењето од 60W. Уредот, кој може да го полни секој уред со брзина од 20W истовремено, ги надминува своите конкуренти во овој аспект. Цената на безжичниот полнач беше објавена и на настанот за лансирање. Не е познато дали полначот, кој ќе има цена од 90 долари, ќе биде достапен на продажба надвор од Кина.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments