Xiaomi со Live Event на 15ти јули

Xiaomi нa 15ти јули со голем промотивен настан

Xiaomi ќе одржи настан каде што ќе претстави повеќе нови уреди од електричен скутер до нов смарт телевизор.

Во план им е и да го промовираат новиот Xiaomi RedMi 9 смартфон исто така и новата фитнес алка Xiaomi Mi Band 5.

Профилот на Твитер на Xiaomi во петок го објави глобалниот лансиран производ на екосистемот 2020 година. Настанот за лансирање се одржува во среда, 15 јули. Тој ќе започне во 20 часот и ќе може да го следите на Твитер, Фејсбук, YouTube, и сметки на Mi Community на кинеската компанија.

Xiaomi не достави детали за тоа што започнува за време на настанот. Како и да е, твитот кој го објави лансирањето вклучуваше слика што дава преглед на претстојните уреди.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments