Протекоа новите карактеристики на паметниот телефон на Xiaomi што може да се преклопи!

Нови информации откриваат детали за претстојниот телефон на Xiaomi што може да се преклопува.

Четвртиот квартал од 2021 година се очекува да биде возбудливо време за лансирање на нови телефони што можат да се склопат. Xiaomi е исто така една од брендовите што се очекува да пушти во продажба нов смартфон што може да се свитка во овој период. Позната по обезбедување веродостојни информации во минатото, Digital Chat Station објаснува некои детали за претстојниот смартфон што може да се склопи на компанијата.

Според Digital Chat Station, новиот телефон што може да се склопи Xiaomi ќе има дизајн што може да се преклопи навнатре, како Mi Mix Fold што компанијата го лансираше во Кина. Сличностите помеѓу моменталниот телефон што може да се склопи на компанијата и неговиот претстоен модел не се ограничени само на ова. Според информациите, новиот уред ќе доаѓа со задна камера од 108MP и батерија од 5.000mAh. За жал, телефонот не изгледа дека ќе го користи новиот предводник на Qualcomm чип, кој се очекува да биде лансиран во декември. Актуелниот процесор Snapdragon 888 може да се користи во паметниот телефон бидејќи во јавноста излегуваат информации дека телефонот ќе започне пред Qualcomm да го претстави својот нов SoC.

Надградбите на новиот телефон на Xiaomi што се преклопуваат се очекува да бидат во форма на селфи камера под дисплеј и дисплеи со поголема брзина на освежување. Mi Mix Fold има надворешен дисплеј од 60Hz и 90Hz. Сепак, се чини дека новиот телефон ја зголеми стапката на освежување на неговиот внатрешен дисплеј на 120Hz. Надворешниот екран, пак, може да се стартува со брзина на освежување од 90Hz, како во Mi Mix Fold.

Имајќи ги предвид сите овие карактеристики, можеме да кажеме дека новиот телефон на Xiaomi што може да се склопи може да биде во форми слични на Mi Mix Fold. Во извештаите што се појавија во минатото, се вели дека Самсунг го направил главниот екран на телефонот, а ЦСОТ го направил надворешниот екран. Ова нè натера да помислиме дека може да видиме преклопен капак наместо уред со големина на таблет. Најновите информации го докажуваат ова.

Конечно, треба да се напомене дека уредот сè уште не е официјално претставен, па затоа во наредните денови може да се појават појасни информации за телефонот што може да се склопи.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments