Смартфонот на Xiaomi со поддршка за брзо полнење од 200W може да биде објавен наскоро!

Според информациите обезбедени од сигурни извори, Xiaomi може да го лансира својот паметен телефон за брзо полнење 200W во рок од оваа година.

Ако се сеќавате, наведовме дека Xiaomi работеше на модел на паметен телефон со брзо полнење од 200W во изминатите месеци. Денес, тој објави нов извештај за моделот Xiaomi поддржан со брзо полнење 200W.

Според информациите обезбедени од Дигиталната станица за разговор, која е позната по точните протекувања, гледаме дека овој модел ќе биде домаќин на карактеристики како што се безжично полнење, обратно безжично полнење и батерија со капацитет од 5.000 mAh, како и поддршка за брзо полнење 200W.

Засега е непознато дали предметниот модел ќе припаѓа на серијата Mi 11 или на друга серија. Сепак, најновите споделени извештаи посочуваат дека овој модел ќе биде Mi 11 Ultra, кој се очекува да биде претставен наскоро.

Како што знаете, Xiaomi минатата година понуди поддршка за брзо полнење од 120W на корисниците со моделот Mi 10 Ultra. Во овој поглед, Mi 10 Ultra, кој исто така ја носи титулата на телефонот со најбрза поддршка за полнење лансиран во 2020 година, остави свој белег во периодот кога беше понуден на продажба. Сега, со цел да се отвори нова основа со моделот Mi 11 Ultra, кинескиот производител планира да ја подигне границата од 120W на 200W.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments