Youtube го враќа квалитетот на HD-видеото во Индија на мобилен телефон

Кога започна пандемијата на коронавирус,еден куп платформи за започнаа да го ограничуваат нивниот квалитет.

YouTube веројатно беше најголемата платформа на оние што го сторија тоа.Сега, за среќа, платформата ја врати можноста за гледање видеа во 1080p на мобилен во Индија. Мојот колега Abhimanyu и јас го тестиравме ова на неколку уреди со Android и iOS и можеме да потврдиме дека квалитетот на HD видео е навистина назад .Во моментот, можете да пристапите до овие видеа во HD преку вашата Wi-Fi врска. Сепак, се чини дека YouTube го ограничува квалитетот на видеото на 480p на податоците за мобилни телефони.Некои постари видеа не биле достапни со HD квалитет на неговиот уред. Можно е дека Youtube само полека го исфрла ова. А додека „Нетфликс Индија“ ги крена своите лимити за минатиот месец.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments