YouTube Music сега е многу полесно да се емитува на телевизорите.

Прелистајте со помалку фрустрација.

Во понеделникот, YouTube објави голем број ажурирања за својата апликација YouTube Music TV, вклучувајќи телевизори со оперативен систем Android TV и новиот Chromecast со Google TV. За сите паметни телевизори, корисниците на YouTube Music сега можат да пристапат до зачуваните плејлисти и лајкувани песни во нивните достапни библиотеки, соопшти компанијата во објавата на блогот. Опциите ќе се појават во јазичето YouTube Music во рамките на апликацијата YouTube TV. Ажурирањето исто така вклучува нови визуелни содржини за прикажување албуми и уметнички дела од плејлиста.

„Ние работиме напорно за да донесеме уште повеќе функции на YouTube Music“, се вели во објавата на блогот. „Во следните месеци, корисниците на YouTube Music Premium ќе можат да продолжат да пуштаат музика во позадина по излегувањето од апликацијата.“

Главната промена е во тоа што корисниците на оперативниот систем Андроид ТВ ќе имаат пристап до поставување музика директно во вашата библиотека. Исто така, има нов интерфејс за репродукција, дизајниран да вклучува релевантни информации како името на уметникот, како и да прикажува лента за напредок додека репродуцира песна. За уредите со почетниот екран на Android TV, луѓето исто така ќе можат да користат нов ред на YouTube Music за полесно прелистување, според блогот.

YouTube Music започна во 2018 година, а рецензентот на The Verge го нарече „изненадувачки одличен“. Како што YouTube ја проширува услугата, апликацијата – на ТВ, мобилен и десктоп – забележала голем број ажурирања. Неодамна, ЈуТјуб го направи тоа за луѓето без премиум сметки да можат да ги пренесуваат своите звучници и им дозволија на корисниците на Google Music да ги пренесат своите мелодии на YouTube Music.

Очекувајте повеќе промени на YouTube Music на ТВ-приемниците бидејќи YouTube Music наскоро ќе ја замени Google Music.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments