Еден Јутубер замени гуми со кружна пила за велосипедизам на мраз! [ВИДЕО]

Каналот Q, со 10,8 милиони претплатници, реши да добие помош од кружни пили наместо да користи гуми заглавени за возење на мраз. Иако планот на Q не функционираше на прво место, прилагодувањата направени потоа дадоа резултати.

Каналот Q YouTube, кој се појави пред нас со своите луди и чудни идеи и проекти, повторно се најде на агендата со своето најново видео. Најновото видео прикачено на каналот, на кое има 10,8 милиони претплатници, понуди решение за оние кои сакаат да возат велосипед на мраз, но повеќе не сакаат да го прават тоа со запчести гуми поради некоја причина.

Користејќи ја изразот „мраз“ во описот на видеото, The Q го започна својот проект со отстранување на предните и задните тркала на обичен велосипед. После тоа, Q, кој го одделуваше делот од тркалата во центарот, го започна обидот за производство на тркала со правење на потребните мерења на велосипедот.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments