Заборавете на Пиксел 4а: Google веќе работи на Pixel 5a

Заборавете на Пиксел 4а: Google веќе работи на Pixel 5a

На Пиксел 5 и Пиксел 4а не се дури и официјално потврдено, но сега имаме некои неофицијални потврда дека Google е веќе планира пиксели 5а.Доста е сигурно, на дното е Pixel 5a.

 Обично компанијата планира следење на телефон не би била точно наслови но ова не е обична година.И кога ќе размислите за песна и танц што Гугл го има направено со Пиксел 4а – што конечно треба да излезе оваа недела – можеби ќе се запрашате дали срцето на компанијата е навистина во својата одлична буџетска линија.

Во одреден момент добар знак за оние што веќе ги очекуваат моделите за следната година.  Како што излегуваат истекувањата ова е доста несреќен тајминг.Пикселот 4а треба да пристигне на 3 август а слухот дека неговото следење не е премногу далеку може да ги натера потенцијалните купувачи да чекаат само малку подолго. Pixel 4a ќе биде способна мала слушалка со процесор Snapdragon 730 поддржан од 6 GB RAM и 128 GB меморија.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments