Заборавивте што се случи во првата сезона на The Mandalorian? Desney ве потсетува.

Одвојте само 99 секунди.

Втората сезона на премиерата на The Mandalorian е само два дена и, ако сте како мене, сте заборавиле на повеќето од она што се случи во првата сезона. Ако сте и вие како мене, не планирате повторно да ги обесувате и маратонете првите осум епизоди.

За среќа, Desney создаде 99 секунди преглед на првата сезона на The Mandalorian за да ни ги спаси сите проблеми. Постојат многу слатки снимки на Baby Joda – или, жал ми е, The Child – како и потсетници за различните сојузници и непријатели, кои Mando ги сретнал низ неговото патување. Имајќи предвид дека првата сезона на The Mandalorian не беше толку наративно тешка како што планираа да бидат вторите извршните продуценти Jon Favreau и Dave Filoni, тоа е прилично неверојатна реприза.

Сè што треба да запомните: тука се  Mando (Pedro Pascal), IG-11 (Taika Waititi), Cara Dune (Gina Carano), Greef Karga (Carl Weathers), и Moff Gideon (Giancarlo Esposito) и во центарот на сето тоа е Baby Yoda. Завршува дури и со поставување за следната сезона, а анонимниот Mando прашува: „Очекувате да ја барам галаксијата за домот на ова суштество?“

Да, Mando. Да. Втората сезона на The Mandalorian започнува да се емитува на 30-ти октомври. Епизодите ќе паѓаат неделно.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments