Задниот дел од камерата на iPhone ќе се користи како екран

iPhone со нов револуционерен концепт

Со толку многу телефонски компании кои експериментираат со паметни телефони со повеќе дисплеја, фактори што можат да се преклопат, и многу повеќе, секогаш сме се прашувале каква уникатна имплементација ќе помине низ Apple за да ја одржи својата позиција на пазарот?

Па, можеби немаме идеја во врска со плановите на Apple, но со сигурност можеме да ви кажеме дека технолошкиот гигант треба да се инспирира од овој најнов концепт, каде што задната камера на iPhone делува како секундарен дисплеј.

Со лансирањето на iPhone 11 Pro и iPhone 11 Pro Max, Аpple прибегна кон употреба на голема задна камера и голема е веројатноста компанијата да го одржи овој дизајн со идните модели.

Гледајќи како другите мобилни конкуренти се натпреваруваат за да додадат што е можно повеќе задни камери, тоа драматично ја зголемува големината.

ConceptsiPhone верува дека камерата може да се користи како секундарен екран што ќе прикажува нотификации и многу повеќе.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments