Засекот на екранот може да се отстрани со iPhone 14 Pro!

Моделот iPhone 14 Pro, кој ќе биде претставен во 2022 година, може да доаѓа со екран без засеци.

Претставувајќи ги моделите на iPhone 12 во октомври минатата година, Apple не ја претстави очекуваната иновација пред корисниците, иако излезе со сосема нови функции пред корисниците. Во овој дел, технолошкиот гигант вклучи засечен дизајн на екран со кој сме запознати уште од iPhone X во неговите нови модели на iPhone. Додека овој дизајн на екран на Apple беше критикуван од корисниците, неодамна аналитичарот на Apple, Куо изјави дека сосема нов дизајн на екран ги чека корисниците со моделот iPhone 14 Pro, кој ќе биде објавен во 2022 година.

Во својот извештај, Куо изјави дека Apple ќе донесе радикални одлуки особено за дизајнот на екранот во 2022 година и наведува дека iPhone 14 Pro ќе има дизајн на предна камера со отвор, што се очекуваше некое време. Така, компанијата, која ќе го отстрани големиот екран, се очекува да го зголеми екранот на горните нивоа.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments