ЗБОГУМ DAFT PUNK!

Дуото кое ја сочинува групата Daft Punk потврди дека се разделуваат по 28-годишна кариера.

Според NME, Daft Punk, кој важи за еден од највлијателните бендови во електронската музика на сите времиња, ја потврдил оваа одлука во осумминутното видео Epilogue.

Томас Бангалтер и Гај Мануел де Хомем Христо го основаа Daft Punk во 1993 година. Најголемата популарност ја стекнаа кон крајот на 90-тите години на минатиот век.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments