Земјотрес со јачина од 6,6 степени го погоди Тибет

Земјотрес со јачина од 6,6 степени го погоди Тибет

Земјотрес од М6,6 го зафати  регион Тибет југозападен во Кипар во 4:07 часот по локално време во четврток според Центарот за мрежни земјотреси во Кина.

Епицентарот бил откриен на длабочина од 10 километри, соопшти ЦЕНЦ.Засега нема непосредни извештаи за жртви.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments