Хибридни операции на Zoom со Zoom Phone!

Уредите за зумирање телефони, кои се појавија со хардверска поддршка на Poly и Yealink, нудат сè-во-едно телефонско решение за повици и состаноци.

Zoom Видео комуникации, Inc. (НАСДАК: ЗМ) го објави лансирањето на „Зум телефони“, нова категорија хардвер оптимизиран за хибридна работна сила во индустриите, почнувајќи од домашни канцеларии до заеднички простори.

Zoom телефонските уреди нудат решенија за видео и аудио и екран на допир кои поддржуваат HD состаноци со видео конференции, телефонски повици и интерактивни одлики на таблата што ги нудат Поли и Јелинк, двајца важни играчи во софтверските технологии и хардверот, во рамките на десктоп телефонот сè во едно апликации. нуди комбинација.

Елка Попова, потпретседател на истражување за поврзана работа во Фрост и Саливан, рече: „Моќниот облак телефонски сервис на Zoom Zoom Phone“, продолжува да привлекува внимание на глобалниот пазар со своите иновативни решенија. „Секогаш нарушувачка алтернатива на наследните телефонски решенија, решенијата за зум телефон дополнително го зголемуваат предлогот за вредност, овозможувајќи им на деловните субјекти да им овозможат работни простори со видео решенија со уреди што се лесни за обезбедување, распоредување и управување.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments