Новата верзија на Gmail ни носи нови можности! Еве како да ги активирате!

Со активирање на новата опција, добивате повеќе можности за поврзување со вашите контакти, тврди Google..

Google неодамна ја редизајнираше својата популарна услуга за е-пошта Gmail, која исто така доби неколку нови опции.
Еден од нив е Google Chat, кој сега може да се активира директно од Gmail, со само неколку кликања.

Прво треба да ги отворите поставките (Поставки), а потоа изберете ја опцијата Чет и средба. Потоа, наместо тековните Hangouts, изберете Google Chat. Секако, постои и опција да го задржите Hangouts, доколку сакате.

Со активирање на новата опција, добивате повеќе можности да се поврзете со вашите контакти, тврдат тие од Google, а исто така постои и можност за „паметен одговор“ во разговорите еден на еден. И уште нешто, оваа промена им носи на корисниците на Gmail можност за видео-разговор во групи до 100 лица.

Со цел да ги доближи новите опции до корисниците, Google направи и промо видео во кое прикажа сè детално. Видеото погоре можете да го погледнете во текстот.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments