Apple Watch ќе може да открие covid-19!

Се вели дека Covid-19 и други респираторни заболувања ќе може да се детектираат со Apple Watch.

iPhone 14 Pro може да дојде со 48 MP камера и 8K видео поддршка!

Минг-Чи Куо тврди дека моделите iPhone 14 Pro ќе дојдатсо 48 MP камера и 8K видео

Објавени нови игри на неделата на GeForce Now!

Новите игри на GeForce Now се објавени во објава на блог објавена од NVIDIA. NVIDIA ја

NVIDIA ИЗЈАВИ! Проблемот со залихи за графички картички ќе продолжи и во 2021 година!

NVIDIA со својата изјава пред некој ден објави дека играчите ќе се борат со проблемот со

Sony сака да ги лансира игрите од PlayStation на мобилни уреди!

Според објавата за работни места на Sony, се планира игрите од PlayStation да бидат донесени на

NVIDIA Ampere моделите на графички процесори ќе дојдат во 2022 година!

Следната генерација на графички картички NVIDIA во моментов се нарекуваат Ampere Next и Ampere Next Next.

CD Projekt Red не се откажува од Cyberpunk 2077!

Cyberpunk 2077, кој играчите го чекаа долго време, дебитираше со многу проблеми, но компанијата за развивачи

Windows 10 ја повлекува верзијата 1909!

Microsoft повеќе нема да обезбедува ажурирања за верзијата 1909. Microsoft им даде потсетник на корисниците дека

Поддршка за Parallels Desktop на Apple M1

Софтверот за виртуелизација Parallels Desktop 16.5 сега има природна поддршка за Apple M1. Изданието Parallels Desktop

Следете нè

Мало чудовиште ASUS ZenFone 8 Mini со Snapdragon 888 забележано на Geekbench! 1
Проблемите што продолжуваат од вчера вечер се повторно во центарот на вниманието на Twitter! 2
САД не сакаат да извезуваат софтвер за дизајн на чипови во Кина! 3
Google Earth се претвори во временска машина! 4
Мало чудовиште ASUS ZenFone 8 Mini со Snapdragon 888 забележано на Geekbench! 1
Проблемите што продолжуваат од вчера вечер се повторно во центарот на вниманието на Twitter! 2
САД не сакаат да извезуваат софтвер за дизајн на чипови во Кина! 3
Google Earth се претвори во временска машина! 4
AMD не планира да ги ограничи перформансите за рударство! 1
Ажурирање на GeForce Beta го надминува ограничувањето на рударството на RTX 3060 Ethereum! 2
GeForce RTX 3080 најбрзата графичка до сега 3
Кинеските рудари можеби го надминаа ограничувањето на хаш на RTX 3060! 4

Телефони

Мало чудовиште ASUS ZenFone 8 Mini со Snapdragon 888 забележано на Geekbench!

Моделот Mini во серијата ZenFone 8, кој наскоро се очекува да го претстави ASUS, е тестиран во Geekbench со својот процесор Snapdragon 888. Телефонот не заостануваше зад другите модели со

iPhone 14 Pro може да дојде со 48 MP камера и 8K видео поддршка!

Минг-Чи Куо тврди дека моделите iPhone 14 Pro ќе дојдатсо 48 MP камера и 8K видео поддршка. Познат по своите прецизни протекувања на производите на Apple, Минг-Чи Куо го сподели

Објавени нови игри на неделата на GeForce Now!

Новите игри на GeForce Now се објавени во објава на блог објавена од NVIDIA. NVIDIA ја сподели својата листа на

Sony сака да ги лансира игрите од PlayStation на мобилни уреди!

Според објавата за работни места на Sony, се планира игрите од PlayStation да бидат донесени на мобилните платформи. Со објавување

CD Projekt Red не се откажува од Cyberpunk 2077!

Cyberpunk 2077, кој играчите го чекаа долго време, дебитираше со многу проблеми, но компанијата за развивачи CD Projekt Red сака

NVidia GeForce Now брои 10 милиони претплатници!

NVIDIA за време на конференцијата GTC 2021 објави дека GeForce СЕГА надмина 10 милиони претплатници. NVIDIA најави покачување на глобалните

Објавени гејминг глувци на Corsair, SABER RGB PRO и SABER PRO!

CORSAIR објави глувци за игри на серијата SABER RGB PRO и SABER PRO CHAMPION. CORSAIR објави лансирање на два нови

Нов текстурален мод за GTA 4 драматично ја подобрува графиката!

GTA 4, една од најдобрите продукции на Rockstar Games, стана многу графички напредна со новиот режим на текстури. GTA 4

PUBG: Пред-регистрациите за новата игра New State надминуваат 10 милиони корисници!

PUBG: New State, бројот на пред-регистрации на Google Play Store надмина 10 милиони. KRAFTON објави дека бројот на претходни регистрации

Објавен е датумот за Е3 2021!

ESA даде изјава за датумот Е3 2021, кој ќе се одржи дигитално и бесплатно. Датумот Е3 2021 е објавен од

Новата Battlefield 6 ќе има ефекти на цунами и земјотреси во нејзината мапа!

Според новото тврдење во врска со Battlefield 2021, на мапата на играта ќе се појават природни настани како што се

Фатен најголемиот дистрибутер на читови во светот!

Со голема операција во Кина, соборен беше најголемиот дистрибутер на читови во светот. Припадниците на кинеската операција за дистрибуција на

Among Us ја добива својата нова мапа!

Among Us картата за авиони (Airship) носи нови мисии заедно со обновени стилови и анимации. Among Us конечно ја добива

Можно е Cyberpunk 2077 повторно да биде прикачена на Playstation Store!

Михаж Новаковски од CD Projekt RED изјави дека Cyberpunk 2077 може повторно да се додаде во Playstation Store. Cyberpunk 2077,

OUTRIDERS достигнува 60 FPS на 1440p со NVIDIA DLSS!

OUTRIDERS обезбедува до 73% зголемување на перформансите во 4K со одликата на NVIDIA DLSS и достигнува 60 FPS на 1440p

CD Projekt RED ја менува својата стратегија по проблематичното издание на Cyberpunk 2077!

CD Projekt RED објави дека Cyberpunk 2077 ќе донесе радикални одлуки во развој на игри и маркетинг стратегии по проблематичниот

Cyberpunk 2077, доби поддршка за AMD Ray Tracing!

Со објавеното ажурирање 1.2, Cyberpunk 2077 има AMD Ray Tracing функција. CD Projekt RED, кој се обидува да ги поправи