Последни новости

Откриен дизајнот на Mi Band X!

Mi Band X може да има флексибилен дисплеј од 360 степени. Наводно, Xiaomi работи на флексибилниот

ВНИМАВАЈТЕ! Грешка при промена на брзините што може да доведе до голем дефект!

Ако возите автомобил со рачен менувач, секогаш постои опасност од фатална грешка - да се префрлите

Кварталната заработка на Tesla надмина милијарда долари!

Производителот на електрични автомобили Тесла соопшти дека заработила повеќе од 1 милијарда долари за прв пат

Ако се прашувате дали вашата мачка е добро – оваа апликација покажува дали е среќна!

Сопствениците на мачки кои сакаат да ги фотографираат своите миленици имаат нов изговор да ги извадат

Предвидување – крај на продажбата на традиционални цигари во Велика Британија за 10 години!

Извршниот директор на компанијата што произведува цигари „Марлборо“ изјави дека компанијата предвидува крај на продажбата на

Започна развивање на 480 Hz монитори!

LG Display и AU Optronics беа првите две компании кои ги објавија своите планови за монитори

Новиот iMac со голем екран може да биде објавен следната година!

Според информациите обезбедени од извори блиски до Apple, новиот iMac модел со поголем екран може да

Death Stranding достигна 5 милиони продажби!

Со објавени 5 милиони бројки за продажба за Death Stranding, се создава возбуда за Death Stranding

Facebook го носи Cloud Gaming на уредите на Apple!

Facebook со своите веб-апликации ги направи достапни облачните игри на Apple. Facebook ја носи својата нова

Следете нè

TSMC доби одобрување за фабрика, производството на 2nm започнува во 2024 година! 1
Големите технолошки компании се враќаат на мерките на претпазливост против КОВИД-19! 2
Објавена графичката картичка AMD Radeon RX 6600 XT! 3
Обновени графичките картички RTX 30 и RX 6000M за лаптопи! 4
TSMC доби одобрување за фабрика, производството на 2nm започнува во 2024 година! 1
Големите технолошки компании се враќаат на мерките на претпазливост против КОВИД-19! 2
Објавена графичката картичка AMD Radeon RX 6600 XT! 3
Обновени графичките картички RTX 30 и RX 6000M за лаптопи! 4
GeForce RTX 3080 најбрзата графичка до сега 1
AMD не планира да ги ограничи перформансите за рударство! 2
Ажурирање на GeForce Beta го надминува ограничувањето на рударството на RTX 3060 Ethereum! 3
Twitter ги освежува правилата за автентикација! 4

TSMC доби одобрување за фабрика, производството на 2nm започнува во 2024 година!

Големите технолошки компании се враќаат на мерките на претпазливост против КОВИД-19!

Објавена графичката картичка AMD Radeon RX 6600 XT!

Обновени графичките картички RTX 30 и RX 6000M за лаптопи!

Instagram го зголеми ограничувањето на Reels видеата на 60 секунди!

Откриен дизајнот на Mi Band X!

ВНИМАВАЈТЕ! Грешка при промена на брзините што може да доведе до голем дефект!

Кварталната заработка на Tesla надмина милијарда долари!

Ако се прашувате дали вашата мачка е добро – оваа апликација покажува дали е среќна!

Предвидување – крај на продажбата на традиционални цигари во Велика Британија за 10 години!

Телефони

iPhone 13 може да поддржува 25W брзо полнење!

Се тврди дека серијата iPhone 13 ќе доаѓа со поддршка за брзо полнење од 25W. Според новата гласина, iPhone 13 може да поддржува побрзи брзини на полнење со адаптер за

Објавен датум на најавување на iPhone SE 3!

Се појавија нови гласини за датумот на објавување на iPhone SE 3 и хардверот. Изнесено е ново тврдење за датумот на објавување на iPhone SE 3. Соодветно на тоа, уредот

Death Stranding достигна 5 милиони продажби!

Со објавени 5 милиони бројки за продажба за Death Stranding, се создава возбуда за Death Stranding Director’s Cut. Death Stranding,

Facebook го носи Cloud Gaming на уредите на Apple!

Facebook со своите веб-апликации ги направи достапни облачните игри на Apple. Facebook ја носи својата нова услуга за облак игри

Дојде изјава од EVGA и Amazon по скандалот со играта New World!

Откако New World ги „испржи“ графичките картички RTX 3090, дојде изјава од производителот на играта Amazon и производителот на графички

STEAM: На Steam Deck може да се играат сите игри од Steam!

Според компанијата, насочениот репер за изведба со Steam Deck е 30 FPS со резолуција од 1280×800. Соодветно на тоа, официјално

Објавена GRID Legends! Еве ги деталите!

GRID Legends е најавен за PS5, Xbox Series, PS4, Xbox One и PC. GRID Legends, развиена од Codemasters и објавена

Netflix првично ќе се фокусира на мобилните игри!

Netflix, кој веќе подолго време е предмет на гласини, ќе работи на мобилни платформи во првиот чекор. Исто така, треба

PES стана e-Football! И ќе биде бесплатен!

Konami ја најави бесплатната игра e-Football. Konami привлече внимание со промена на името и форматот на фудбалската игра Pro Evolution

Објавено првото видео на игра за FIFA 22!

Објавено е првото видео за игра за FIFA 22, кое беше објавено минатата недела. Electronic Arts, како што се сеќавате,

Можно е игрите од PlayStation да дојдат на Netflix!

Изгледа дека ќе се воспостави многу важно партнерство помеѓу Sony и Netflix. Само пред неколку дена споменавме дека Netflix има

Новата игра на Tom Clancy’s ќе биде објавена денеска!

Ubisoft го започна одбројувањето за играта на новиот Tom Clancy преку својата официјална сметка на YouTube. Ubisoft, која привлече голема

Netflix работи на сопствена компјутерска игра!

Netflix го ангажираше Мајк Верду за развој на видео игра. Netflix, наводно, бара да се вклучи во бизнисот со развој

Valve најави преносна конзола – Steam Deck!

Valve ја претстави многу очекуваната преносна конзола за игри Steam Deck. Valve конечно го претстави својот уред, што го сигнализираше

НЕВЕРОЈАТНО! Престојното ажурирање на Cyberpunk 2077 може да биде 38 GB!

Огромна надградба ги чека играчите на Cyberpunk 2077. Пред малку спомнавме дека наскоро доаѓа најголемото ажурирање на Cyperpunk 2077 до

НЕВЕРОЈАТНО! Cyrsis, Hitman 4 на OnePlus 6T?!

Јутјубер кој го инсталира Windows 11 на моделот OnePlus 6T ги тестираше Crysis и Hitman 4: Blood Money на овој

Трејлерот на FIFA 22 ќе биде објавен викендов!

EA Sports го одреди датумот за трејлерот на FIFA 2022. Трејлерот ќе биде објавен викендов. Electronic Arts, која секоја година