Нетфликс / Популарниот стриминг сервис „падна“ поради серијата Stranger Things

По неколку недели чекање за да се дознае судбината на жителите на Хокинс, вториот дел од четвртата сезона на Stranger Things е достапен на Нетфликс, но можеби нема да можете да го погледнете веднаш, пишува LadBible.

Долгоочекуваниот втор дел од четвртата сезона на Stranger Things беше објавен на Нетфликс во петокот, но само неколку минути по објавувањето, популарниот сервис за стриминг „падна“ со порака до корисниците да се обидат повторно да ја прикачат епизодата малку подоцна. .

Проблемите со кои се соочува Нетфликс се само показател за тоа колку фановите се вознемирени да дознаат како Елевен, Мајк, Макс, Стив и останатите ќе ја победат Вечна.

Големиот број корисници кои го преплавија Нетфликс, поради што услугата стана недостапна, предизвикаа и „поплава“ од коментари на Твитер за „падот“ на популарниот сервис.

Некои од фановите коментираа дека „поминаа само пет минути, веќе го „срушивме“ Нетфликс“ и како некои „ги одбројуваа минутите и секундите како да е Нова Година, а потоа дознаа дека не е тоа Нетфликс. беше „паднат“.

 

DownDetector, услуга која покажува дали веб-локациите или услугите имаат проблеми, покажа околу 700 извештаи за проблеми со Netflix околу 9 часот во петокот, иако повеќето од проблемите се веќе решени.

Проблемите со работата на сервисот настанаа откако Нетфликс сподели кратко видео од серијата.

Сепак, популарната услуга не е недостапна за сите, но недостапноста на услугата е посебен проблем за оние кои дочекаа на полноќ за да го погледнат новиот дел од серијата.

Слични вести

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *