iOS 14.5 и iPadOS 14.5 излегуваат следната недела!

Apple ќе ги објави iOS 14.5 и iPadOS 14.5 следната недела.

Apple со месеци работи на следната верзија на мобилниот оперативен систем и оваа верзија е скоро подготвена. Компанијата конечно ќе објави iOS 14.5 за уредите iPhone и iPod Touch и iPadOS 14.5 за таблети.

Според Apple, чекањето за iOS 14.5 и iPadOS 14.5 е скоро завршено. Ажурирањата ќе бидат објавени во етерот следната недела. Засега нема попрецизна временска рамка, но продолжете да го следите Webinko, ние ќе ве информираме кога ќе има нови случувања.

Верзијата 14.5 на мобилниот оперативен систем на компанијата ќе биде минимум потребен за новововедениот додаток AirTag да работи со вашиот iPhone или iPad со додавање на јазичето Артикли во апликацијата Пронаоѓач, а исто така ќе доведе до редизајнирана апликација Podcasts.

Покрај тоа, ако имате Apple Watch, можност за отклучување на вашиот iPhone со Face ID додека носите маска, ажурирана апликација за музика со движења со лизгање и споделување текстови, поддршка за AirPlay 2 за вежби за Фитнес +, известување како Waze на Apple Maps карактеристики, поддршка за контролорите PS5 и Xbox Series X и можеби поддршка за новото семејство на картички Apple.

iOS 14.5 ќе биде преинсталиран на iPad Pro 11 и iPad Pro 12.9, како и на новите пурпурни iPhone телефони најавени денес.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments