Gmail со мала но важна промена!

Корисниците на Gmail забележаа мала, но важна промена при најавувањето на оваа услуга.

Наместо претходниот знак Gmail, оној за Google Workspace сега се прикажува на лични, како и на деловни сметки.

Тоа е дел од континуирана транзиција кон Google Workspace што ги обединува најпопуларните производи како што се Docs, Sheets, Meet, Drive и, се разбира, Gmail, на едно место, пренесува tportal.

Според Google, зад сè стои желбата за „длабоко интегрирано искуство“, а со тоа Google се обидува да се позиционира во понудата на алатки во новиот хибриден режим, нудејќи поголема флексибилност и можности за далечинска соработка.

За таа цел, Google Workspace стана бесплатен за сите.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments