Microsoft Office доби ново руво во новиот Windows 11!

Microsoft Office добива визуелно освежување и 64-битна поддршка на АРМ за Windows 11.

Microsoft потврди дека следната верзија на Office е направена специјално за ново објавениот оперативен систем на компанијата Windows 11 и има актуелна 64-битна поддршка на АРМ. Новата верзија на Office во моментов е во бета фаза и може да се тестира за корисниците на Office Insider. Сите апликации, вклучувајќи ги и новите Office, Word, Excel, PowerPoint, OneNote, Outlook, Access, Project, Publisher и Visio доаѓаат со визуелно освежување што носи нов „Fluent Design“.

Во исто време, новата верзија исто така ќе одговара на темата во Windows 11.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments