Лаптоп на Xiaomi со батерија издржлива до 12 часа

Лаптоп на Xiaomi со батерија издржлива до 12 часа

Xiaomi, се подготвува да го претстави новиот лаптоп наречен Mi Notebook. Кинеската компанија изјави дека овој лаптоп ќе има тенок дизајн и ќе има поголем екран.

Што ни нуди Xiaomi Mi Notebook

Xiaomi, кој ја претстави батеријата на лаптопот како издржлива, лаптопот ќе биде претставен на 11 јуни 2020 година. Во овој контекст, можеме да кажеме дека Xiaomi ќе им конкурира на брендовите како Apple, Dell, HP и Asus.

Според добиените информации, батеријата ќе биде издржлива до 12 часа. Овој модел се чини дека се наоѓа на списоците подготвени за лаптопите со најдолг век на траење на батеријата. Како што е познато, Xiaomi произведува и лаптопи под името Redmi.

Моделите на RedmiBook беа поддржани од процесорите на сериите AMD Ryzen 4000. Некои извори велат дека овој модел е нов RedmiBook 14 со Intel процесор 10-Генерација. Исто така, се наведува дека NVIDIA ќе ја напојува графичката единица на новиот уред.

Нема информации за складирање и RAM меморија за Xiaomi Mi Notebook. Покрај тоа, името на овој модел се уште не е објавено. Неговата цена може да биде 60.000 индиски рупии. Ова во моментот чини околу 700 €.

Слични вести

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *