Tags :Hacking

Социјални Медиуми

Изложени 235 милиони TikTok, Instagram и YouTube профили

Корисниците во опасност по повредата предизвикана од Web Scraping Да се ​​задржиме безбедни на Интернет е дефинитивно нешто што треба да го направиме. Како и да е, секогаш ќе има повреда што предизвикува многу проблеми. Денешниот извештај зборува за тоа како се случи огромна повреда кога 235 милиони профили на корисници на луѓе кои користат […]Read More

Социјални Медиуми

Тинејџер е приведен за хакирање на Twitter

Тинејџер ги хакирал Twitter профилите на Безос, Маск и Гејтс Седумнаесетгодишниот Грем Кларк од Тампа, Флорида е обвинет дека хакирал повеќе Тwitter профили. На најбогатиот човек во светот Џеф Безос, сопственикот на Tesla, Елон Маск и основачот на Microsoft, Бил Гејтс. Кларк се товари по 30 точки од обвинението за измама на повеќе луѓе ширум […]Read More