Tags :Lego

Вести

“Star Wars Holiday Special”доби Лего третман на Disney Plus

“Star Wars Holiday Special”доби Лего третман на Disney Plus Едно од најозлогласените настани во историјата на „ Војна на Sвездите “се појавува на Дизни Плус преку објектив направена од Лего. „Лего на Војна на Sвездите“ќе дебитира на услугата за стриминг на 17 ноември.Поставени по настаните од „Војна на вездите:The Rise of Skywalker “специјалниот го продолжува партнерството помеѓу Лукасфилм и Лего за правење […]Read More