Tags :Razer

Хардвер

Razer подготвува нов безжичен гејмин маус

Razer подготвува нов безжичен гејмин маус Razer, глабалниот бренд за гејмери, соопшти дека подогтвува нов маус за гејминг Razer Naga Pro Wireless. Naga Pro ќе биде прилагодлив за секаков вид на игри, од Battle Royale па се до стратегија правејќи го играњето полесно од кога било досега. „Ние сме сите гејмери, но сите играме на […]Read More

Хардвер

Објавен Halo Infinite гејмерски хардвер

Гејмерски хардвер со Halo Infinite од Razer и 343 Industries Инвеститорот за Halo Infinite 343 Industries и Razer најавија партнерство за развој на лиценцирани периферни уреди за игри за Xbox и компјутер за Halo Infinite. Според соопштението за печатот, партнерството му овозможува на Razer да развива повеќе лиценцирани производи со Halo Infinite, вклучувајќи ги и […]Read More

Хардвер

Razer ја претстави Huntsman Mini

Razer ја претстави Huntsman Mini компактната тастатура Razer Huntsman Mini е првата ултра-компактна тастатура на компанијата. Креирана е врз основа на повратните информации на корисниците, а достапна е во црна и меркур мат завршница, со виолетови оптички свичеви. Виолетовите оптички свичеви се наменети за гејмерите кои преферираат јасен тактилен одзив, кој се поклопува со чувството […]Read More