YouTube Music сега им овозможува на бесплатните корисници да емитуваат прикачена музика на звучници.

Она што беше вознемирувачко ограничување, сега е историја.

Ако сте решиле да не плаќате за YouTube Music, но сепак сте се нашле себеси како ја користите услугата како облак-шкаф за поставените песни, сега можете да ја емитувате таа содржина на уредите и звучниците низ вашиот дом. Првично, само премиум претплатниците можеа да дадат – ограничување што ги налути некои луѓе откако тие се префрлија од Google Play Music во YouTube Music.

Како што е забележано од Андроид полиција, YouTube Music сега работи подобро и со „Помошникот на Google“ кога станува збор за вашите лични плејлисти. Може да ги побарате по име кога зборувате со „Помошникот“ и ќе се појави вистинската плејлиста. Некако тоа не работеше порано и чудно е што на Google му требаше толку време за да направи две свои услуги да работат заедно заедно.

Прелистајте ја апликацијата YouTube Music на вашиот телефон и ќе забележите уште една нова работа: графикони. Ажурирање на табулаторот за истражување додаде врвни графикони за уметници, песни и музички видеа во 57 земји.

Овие ажурирања доаѓаат додека Гугл продолжува со долго планираното постепено исклучување на Google Play Music, оставајќи ја YouTube Music како единствена музичка услуга на компанијата.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments