Во живо лансирање на новиот Ровер

Следете ВО ЖИВО: НАСА ќе лансира ровер на Марс

Лансирањето ќе биде од Кејп Канаверл на Флорида во седум часот и 50 минути по локално време, односно 13.50 по средно европско време, а ќе се изврши од Кап Канаверал на Флорида со помош на ракетата Атлас В. Роверот на Марс треба да пристигне во февруари следната година.

Слични вести

Leave a Reply

Your email address will not be published.