Huawei Honor: Познатиот бренд за телефони со нова идеа за лаптоп MagicBook 14

Huawei Honor: Познатиот бренд за телефони со нова идеа за лаптоп MagicBook 14

Honor можеби е најпознат по своите привлечни, но сепак прифатливи Андроид телефони, но еден од најновите производи на марката е всушност лаптоп. Honor MagicBook 14 е лесен компјутер со Windows 10 кој нуди добри перформанси по прифатлива цена.

Во моментов е во продажба во делови од Европа за околу 600 евра,во замена добивате лаптоп со Windows 10 без поголеми недостатоци, единствената замерка според нас што ја има лаптопот е веб-камерата што е заглавена во тастатурата.

Сепак е добро прилагоден за студенти, канцелариски работници или за секој кој има потреба од лаптоп за продуктивност и забава што е лесен за носење.

За сите што ве интересираат спецификации:

Honor MagicBook 14:

 • Дисплеј: 14-inch, 1920×1080 pixels, 16:9 ratio, matte finish
 • Процесор и Графичка: AMD Ryzen 5 3500U Processor + Radeon Vega 8 Graphics
 • Меморија: 8GB DDR4
 • Простор: 256GB PCI-E NVMe SSD (512GB option available)
 • Големина и тежина: 322.5 x 214.8 x 15.9 mm, 1.38kg
 • Батерија: 56Wh battery, 65W USB-C charger
 • Оперативен Систем: Windows 10 Home Edition

За секој нов продукт има добитоци и негативности,добра и лоша страна еве го нашето мислење за новиот Honor MagicBook:

Добрите

 • Добра вредност за парите.
 • Добар приказ и перформанси за цената.
 • Лесен и лесен за носење наоколу.

Лошите

 • Ограничена достапност.
 • Максимум 8 GB RAM меморија.
 • Веб-камерата во тастатурата е малку вознемирувачка.

Слични вести

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *