Новите лаптопи на Lenovo Yoga 7

Најзначаен е Lenovo Yoga Slim 7 Pro

Кинескиот производител го ажурираше своето портфолио на лаптопи со неколку иновативни предлози од палетата Lenovo Yoga 7.

Новата серија вклучува пет различни конфигурации, чие започнување на пазарот се очекува пред крајот на ноември. Најзначаен е Lenovo Yoga Slim 7 Pro, кој ќе има 14-инчен дисплеј и AMD Renoir графика.


Ова е еден од првите Lenovo уреди што ги напојува AMD Ryzen 4000 процесорите. Корисниците исто така ќе можат да изберат верзија на лаптопот со чипови од платформата Tiger Lake.

Lenovo Yoga Slim 7 Pro има IR фотоапарат со поддршка за Windows Hello, како и 33% поголем допир.

Основната верзија е со цена од 799 €, а продажбата започнува за неколку недели. Вториот нов модел на компанијата се вика Lenovo Yoga Slim 7i и е опремен со помал дисплеј од 13,3 инчи.

Високите перформанси се загарантирани со процесорите Intel Tiger Lake и графика Intel Xe.

Премиум верзиите ќе понудат погон од 16 GB LPDDR4X RAM и 1TB SSD PCle M.2 погон.

Слични вести

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *