Tags :laptop

Новости Хардвер

Alienware’s M15 R3 е подобрен, но конкуренцијата е подобра.

Најтенкиот лаптоп за игри на Alienware за кратко. Alienware’s M15 R3 е солиден гејмерски лаптоп за воведување или повторно воведување на она што е способна за овие денови компанијата во сопственост на Dell. Ова е големо подобрување во однос на дизајнот на оригиналниот M15 објавен пред неколку години, оттргнувајќи некои тешки LED диоди и аголен […]Read More

Хардвер

Новите модели на Huawei MateBook X и Huawei MateBook 14

Нудат ажурирани процесори и поддршка за Wi-Fi 6 Huawei MateBook X и Huawei MateBook 14 се новите додатоци во портфолиото за компјутери на компанијата. Со тежина од само 1 кг, MateBook X има најголема дебелина од само 13,6 мм и е помал од листот А4. Доаѓа со 3K Infinite FullView дисплеј, скоро без рамка, поддршка […]Read More

Хардвер

Gateway се враќа на пазрот за компјутери

Gateway се враќа на пазрот за компјутери Gateway, познатата компанија за PC во 90-тите и раните 2000-ти, се враќа во модерниот компјутерски свет со нова линија на лаптопи. Според соопштението, новите лаптопи ќе се продаваат во американската компанија Walmart и ќе имаат Intel и AMD процесори и Nvidia RTX графичка. Идеата за продажба на лаптопите […]Read More

Хардвер

Microsoft ќе претстави буџетски лаптоп Surface

Одлуката на компанијата е официјално да претстави нов модел од серијата Microsoft Surface Windows лаптопите се многу популарни, но факт е дека конкуренцијата на оваа нишка на пазарот е исклучително сериозна. Chrome OS уредите го прошируваат својот удел на пазарот главно во буџетскиот сегмент, што се чини дека го загрижува сè повеќе Microsoft. Одлуката на […]Read More

Софтвер

Dell Optimizer ја користи вештачката интелигенција

Dell Optimizer користи вештачката интелигенција да го подобри вашиот Dell компјутер Dell како компанија моментално е на самиот врв на пазарот, задржувајќи го угледот на производител на едни од најдобрите компјутери, но и други производи.  Компјутерите на Dell, покрај по нивната одлична оптимизација и работа, се познати по тоа што од компанијата овозможуваат едноставен софтвер […]Read More

Хардвер

Новите лаптопи на Lenovo Yoga 7

Најзначаен е Lenovo Yoga Slim 7 Pro Кинескиот производител го ажурираше своето портфолио на лаптопи со неколку иновативни предлози од палетата Lenovo Yoga 7. Новата серија вклучува пет различни конфигурации, чие започнување на пазарот се очекува пред крајот на ноември. Најзначаен е Lenovo Yoga Slim 7 Pro, кој ќе има 14-инчен дисплеј и AMD Renoir […]Read More

Хардвер

RedmiBook Air 13 пристигна со 10та генерација Intel i5

Xiaomi го проширува своето портфолио на лаптопи Xiaomi го проширува своето портфолио на лаптопи, а компанијата сега во Кина го претстави RedmiBook Air 13. Во прашање е Ultrabook со тежина од 1,05 kg, со 13.3-инчен екран. RedmiBook Air 13 го покренува Intel Core i5-10210Y процесор од 10. генерација, кој може да достигне 4.5GHz во Turbo Boost. Лаптопот доаѓа со 8GB […]Read More

Хардвер

5те најдобри марки на лаптоп

5те најдобри марки на лаптоп Има толку многу брендови околу нас што е тешко да се види кои брендови вреди и кои не па да ги разгледаме.Во продолжение еве ги само 5те од најдобри бредови. Acer 2. Apple 3. Dell 4. Asus 5. RazerRead More

Хардвер

Huawei ќе ја лансира MateBook серијата на македонскиот пазар

Huawei ќе ги лансира производите од Matebook серијата Сите модели се одликуваат со FullView дисплеј, елегантнo металнo тело, копче за стартување со препознавање на отпечатоци и поддршка на интелигентни одлики за поврзување на лаптопот и вашиот паметен телефон Huawei, познати како Multiscreen collaboration. Кон крајот на месецов, технолошкиот гигант Huawei ќе го прошири своето портфолио на паметни […]Read More

Хардвер

Lenovo ThinkBook Plus лаптоп со два дисплеја

Бизнис лаптоп со два дисплеја и спектакуларен дизајн За време на изложбата CES 2020 во Лас Вегас – Леново претстави разни интересни уреди, а можеби најинтересно од нив се нарекува ThinkBook Plus. Несомнено најинтересно во ThinkBook Plus е неговата мултифункционалност, што се забележува веднаш штом ќе го извадиме компјутерот од своето поле и ќе го […]Read More