Tags :Sony

Хардвер

Sony PlayStation 5 ќе се продава за 399 евра

Ќе се најде во продажба на 19 ноември Sony одржа виртуелна конференција, на која беа прикажани демо верзии на голем број игри што ќе бидат достапни за PlayStation 5. Долгото чекање за потрошувачите официјално заврши, бидејќи Sony потврди кога и по која цена ќе започне продажбата на конзолата. Стратегијата на Sony е да го направи […]Read More

Хардвер

Sony, наводно, прави милиони помалку PS5 конзоли

Sony очигледно има проблеми со производство Sony ги намали очекувањата за производство на PlayStation 5 за четири милиони единици и сега очекува да произведе околу 11 милиони единици до крајот на март, според новиот извештај на Блумберг. Блумберг претходно објави дека Sony планира да го зголеми производството на околу 10 милиони единици до крајот на […]Read More

Хардвер

Изложба на PlayStation 5 официјално објавена за следната недела

16 септември, цената и датумот на издавање веројатно ќе бидат откриени Следната изложба на PlayStation 5 ќе се одржи следната недела на 16 септември, официјално објави Sony. Настанот, кој ќе започне во 13:00 часот, беше објавен на официјалниот блог на PlayStation токму сега. Освен што ги спомна новите наслови што доаѓаат на конзолата, Sony не […]Read More

Хардвер

PlayStation 5 нема да поддржува игри од постарите конзоли

Ubisoft официјално потврди Ubisoft официјално потврди дека новата PlayStation конзола нема да може да ги покренува игрите од PS1, 2 и 3, но дека ќе може да ги пушта игрите од претходната верзија PS4. Ubisoft на својата официјална веб-страница објави дека „повратната компатибилност на PS5 ќе биде овозможена само за поддржаните PS4 игри. Гласините за тоа дека PlayStation […]Read More

Хардвер

PlayStation 5 ќе биде одложен

САД и Канада ќе бидат првите што ќе ја добијат конзолата Еден корисник на Твитер кој се вика Ријан ван Вик забележал забележан на крајот од трејлерот Call of Duty: Black Ops Cold War што го означува датумот на објавување за САД и Канада ќе биде различен од оној за останатите на светот, навидум порано. […]Read More

Хардвер

Microsoft и Sony премногу чекаа за да ги објават датумите

Microsoft  и Sony чекаа за да ги објават датумите за пуштање на конзолата Како што ќе започнеме со септември последната третина од оваа ужасна страшна година само две прашања за „Мајкрософт“ и „Сони“, производителите на Xbox Series X и PlayStation 5 соодветно кога и колку? Гласините и извештаите за цената и датумот на објавување на […]Read More

Хардвер

PlayStation 5 ќе има најнова технологија од WiFi 6 и

PlayStation 5 потврди дека ги има најновите WiFi 6 и Bluetooth технологија Бразилскиот сајт Technoblog ги откри безжичните спецификации на PS5 и се чини дека новата конзола ќе нуди и WiFi 6 и Bluetooth 5.1. Проверете го целосниот лист за спецификации подолу. Стандардот WiFi 6 (802.11ax) нуди максимална брзина на преземање од 9,6gbps. Во меѓувреме, […]Read More

Хардвер

PlayStation 5 ја добива својата прва телевизиска реклама

Навестување на непосредни најави Новата реклама за PlayStation 5 сега е објавена официјално на Интернет, при што официјалниот блог за PlayStation обезбедува дополнителни информации за тоа. Новата реклама, која првично ја сподели PlayStation Унгарија, навистина не покажува ништо ново, но фактот дека е подготвена за емитување може да навести наскоро да се отворат пред-нарачките и […]Read More

Хардвер

Sony ги враќа омилените бои на DualShock 4

Sony ги враќа омилените бои на DualShock 4 џоистикот „Семејството DualShock 4 контролери продолжи да расте откако се појави пред речиси седум години. Воведовме повеќе од 25 бои, од класичната Jack Black црна, преку Wave Blue сина, па до Sunset Orange портокаловата и Red Crystal црвената. Сега најавуваме враќање на некои од поновите бои, кои ги вклучуваат Berry Blue […]Read More

Хардвер

Нови слики од PlayStation 5 DualSense џоистикот

Нови слики и детали се појавија на интернет денес за џоистикот PlayStation 5 DualSense Нови слики и детали се појавија на интернет денес за џоистикот PlayStation 5 DualSense благодарение на корисникот на Твитер кој работи за компанија која дизајнира додатоци за производителите на конзоли. Galaxy666 денес сподели неколку сосема нови слики за џоистикот DualSense, потврдувајќи […]Read More