Tags :iPhone

Новости Софтвер Телефони

Посочи обична антена и „киднапираше“ 26 iPhone одеднаш (ВИДЕО)

За уникатната хакерска „интервенција“, на хакерот на Google му требаше опрема во вредност од само 100 долари и обичен лаптоп. Професионалниот хакер Јан Бир, член на професионалниот хакерски тим на Google, Project Zero, разви лесен начин за далечинско хакирање на iPhone. За „стисокот“, со кој може да ја преземе контролата врз кој било iPhone, му […]Read More

Интернет Новости Софтвер Социјални Медиуми

Facebook вели дека со години бара од Apple да им

Дали би се префрлиле на WhatsApp или Messenger ако можете? Со iOS 14 и iPadOS 14, Apple конечно се согласи на долгогодишно барање од клиенти: компанијата воведе опција за промена на вашите стандардни апликации за прелистување на Интернет и управување со е-пошта. Но, многу други категории на апликации – пораки, музика, календар, итн. – остануваат […]Read More

Софтвер

iOS 14 може да биде објавен во септември

Може да го очекуваме новото ажурирање месецов Поради тековните глобални здравствени кризи, се чини дека серијата iPhone 12 ќе биде лансирана неколку недели подоцна од вообичаеното. Сепак, Apple не само што ќе го објави својот нов смартфон само ако одиме според гласините бидејќи има уште еден куп работи што протекуваат исто така. Како што се […]Read More

Софтвер

Како да се префрлите од Android на iPhone

Move to iOS е новата апликација што помага на складирање на дата IOS на Apple и Android на Google се две мобилни платформи со многу различни пристапи кон безбедноста, приватноста и изборот на софтвер. Мигрирањето од едната на друга може да биде предизвик,како да преминете од Android на iPhone. Користете ја официјалната услуга Move to […]Read More

Хардвер

Конечно подобра батерија на идните iPhone телефони благодарение на технологијата

Конечно подобра батерија на идните iPhone телефони благодарение на технологијата од Air Pods Идните iPhone iPhone со поддршка за 5G мрежи би можеле да имаат батерии со поголем капацитет или малку покомпактни модули за батерии во споредба со сегашните модели на пазарот. Ова ќе ги користи веќе користените технологии во безжичните слушалки на AirPods Pro. Apple наводно планира да комбинира употреба на SiP и FPCB во […]Read More

Софтвер

Основачот на WordPress тврди дека „Епл“ ги прекина ажурирањата

Основачот на WordPress тврди дека „Епл“ ги прекина ажурирањата WordPress апликацијата iOS ви овозможува бесплатно градење и управување со веб-страница директно од вашиот iPhone или iPad. Одделно WordPress.com, исто така се случува да продава имиња на домени и помладите веб-пакети . Сега развивачот на основачи на WordPress,Мет Муленвег, го обвинува „Епл“ за прекинување на можноста за ажурирање на таа апликација сè додека […]Read More

Социјални Медиуми

Apple подготвува пакети за претплата што ќе соберат ТВ Плус,Музика

Apple подготвува пакети за претплата што ќе соберат ТВ Плус,Музика Епл се подготвува да лансира серија претплатнички пакети што ќе ги соберат нејзините дигитални услуги како Apple Music,Apple TV Plus,Apple Arcade и повеќе.Пакетите кои наводно ќе бидат наречени  “Apple One” би можеле да дебитираат уште во октомври и ќе им овозможат на луѓето да се претплаќаат […]Read More

Социјални Медиуми

95% од кинеските корисници би ја задржале WeChat

Корисниците би ја задржале WeChat на своите iPhone уреди Многу потрошувачи допрва ќе бидат засегнати од влошените односи меѓу САД и Кина. Манифестациите на овој конфликт ќе бидат поврзани со суспендирање на пристапот до популарни апликации. Импресивен број на корисници во земјата активно го користат WeChat не само за комуникација, туку и како прелистувач, клиент […]Read More

Софтвер

Плановите за веб-апликации на Google се исти со Apple iPhone

Плановите за веб-апликации на Google се исти со Apple iPhone Борбата е за иднината на мрежата е голема.Гугл и Епл веќе се борат против мобилните оперативни системи.Гугл е роден на Интернет а неговиот бизнис го отсликува неговото потекло .Компанијата зависи од мрежата за приходи од пребарување и рекламирање.Значи, не е изненадување што Google ја гледа […]Read More

Софтвер

Voicemod пристигнува на iPhone за да го смени вашиот глас

Voicemod пристигнува на iPhone за да го смени вашиот глас Voicemod веќе не е само апликација за компјутер Популарната апликација за менување на глас Voicemod денес излегува на пат кон iPhone. Voicemod Clips е нова мобилна апликација која ќе им овозможи на сопствениците на iPhone и корисниците на Android наскоро да го изменат својот глас за кратки видео […]Read More